Jak jednoduše nahrát trasu do Garmina

Pokud máte zařízení Garmin, buď hodinky nebo cyklocomputer, které jsou propojené s telefonem přes Bluetooth, můžete jednoduše naplánovat a i nahrát trasu do zařízení bez použití počítače.

Na mobilu otevřete ve webovém prohlížeči mapy.cz. Nelze použít aplikaci, jelikož ta tuto funkci zatím nemá. V aplikaci ale můžete trasu pouze naplánovat, a pak si ji uložit pod svým účtem do uložených tras. Teď se vrátíme do webového prohlížeče na stránku mapy.cz kde si můžete trasu také naplánovat, nebo otevřít uloženou pod svým účtem. Vyberte trasu, a dejte Exportovat a vyberte formát GPX, a soubor stáhněte.

Po stažení klikněte na ikonu Stažených souborů vpravo od adresního řádku (šipka dolů v kroužku) a klikněte na název souboru.

Asi s největší pravděpodobností se vám otevře soubor viz obrázek níže. Tak klikněte na ikonu Sdílení a vyberte Zkopírovat do aplikace Connect. V případě, že nebudete mít v nabídce aplikaci Garmin Connect, tak klikněte na Další a vyberte Zkopírovat do aplikace Connect.

Otevře se vám aplikace Garmin Connect, Trénink, Trasy. Zde si můžete  vybrat Typ trasy, v dalším kroku posunutím nahoru můžete ještě zobrazit podrobnosti trasy jako vzdálenost, zisk nadm. výšky, výškový profil trasy, případně upravit Název trasy,aby jste se později v trasách vyznali a dejte Uložit.

Trasu máte uloženou v aplikaci telefonu. Jen pro informaci, ze základní obrazovky Garmin Connect se k ní dostanete na vpravo dole tři tečky Více, Trénink, Trasy.  Teď už zbývá jen odeslat trasu do přístroje Garmin. V Trasách klikněte na tři tečky vpravo nahoře a vyberte Odeslat do zařízení.

Vyberte zařízení, kam chcete mapu nahrát. Zařízení musí být přes Bluetooth připojeno. Po nejbližší synchronizaci zařízení s telefonem se vám trasa zobrazí v přístroji Garmin

Například u cyklocomputeru Edge 1000 najdete na úvodní obrazovce ikonu Trasy a volbu Uložené trasy, u hodinek řady Fénix najdete pod sportovními profily volbu Navigace a Trasy.

Tento návod je zobrazen pro telefon iPhone, ale na přístroji s Androidem bude postup podobný.