Jak jednoduše nahrát trasu do Garmina

Pokud máte zařízení Garmin, hodinky nebo cyklocomputer, které jsou propojené s telefonem přes Bluetooth, můžete jednoduše naplánovat a i nahrát trasu do zařízení bez použití počítače.

Na mobilu otevřete ve webovém prohlížeči mapy.cz. Nelze použít aplikaci, jelikož ta tuto funkci zatím nemá. V aplikaci můžete trasu pouze naplánovat, a pak si ji uložit pod svým účtem do uložených tras. Teď se vrátíme do webového prohlížeče na stránku mapy.cz kde si můžete trasu také naplánovat, nebo otevřít uloženou pod svým účtem. Vyberte trasu, a dejte Exportovat a vyberte formát GPX.

Po exportu se zobrazí Otevřít v aplikaci… Pokud je vybraná aplikace Connect klikněte otevřít, pokud není, klikněte na Další… a vyberte Zkopírovat do Connect.

Otevře se vám aplikace Garmin Connect, Trénink, Trasy a zde vyberte typ trasy, v dalším kroku posunutím nahoru můžete ještě zobrazit podrobnosti trasy jako vzdálenost, zisk nadm. výšky, výškový profil trasy, případně upravit název trasy a pak dejte Uložit.

Trasu máte uloženou v telefonu a teď už zbývá jen odeslat trasu do přístroje. Klikněte na tři tečky vpravo nahoře a vyberte Odeslat do zařízení.

Po nejbližší synchronizaci zařízení s telefonem se vám trasa zobrazí v přístroji Garmin. U cyklopočítače Edge najdete na úvodní obrazovce ikonu Trasy a volbu Uložené trasy, u hodinek řady Fénix najdete pod sportovními profily volbu Navigace a Trasy.

Tento návod je zobrazen na telefonu iPhone, ale na přístroji s Androidem bude postup podobný.