Závod dvojic MASIV MTB/STAGE/RACE vol. 2

Čtyři lokality, čtyři dny, čtyři zcela rozdílné trasy. Masiv vol.2 představuje nové etapy, které budou ve srovnání s předchozím ročníkem ještě atraktivnější a nabídnou přibližně 250 kilometrů a 7 000 výškových metrů.

Unikátní etapový závod dvojic na horských kolech MASIV MTB STAGE RACE se pojede i v roce 2018 a už má svůj termín: 12.-15. září. Přinese opět 4 etapy na 4 různých místech, zhruba 250 najetých kilometrů, okolo 7 tisíc výškových metrů a hlavně cestování vlakem.  

Náročný, ale taky krásný. Dvojice, které byly na startu prvního ročníku v roce 2017, Masiv očaroval. V roce 2018 by tomu nemělo být jinak a závod nabídne další nespočet zážitků jak na horském kole, tak i mezi jednotlivými etapami. Stejně jako v roce 2017 se pojedou čtyři etapy a přestože se výrazně nezmění lokality, trasy budou z velké části nové.

„Zůstáváme ve všech lokalitách, ale vylepšíme tratě, aby si je závodníci ještě víc užili. Stejně tak budeme po jednotlivých štacích jezdit vlakem a část závodníků najde kompletní zázemí právě na kolejích,“ vysvětluje Martin Pešta, šéf organizačního týmu.

„Masiv Vol. 2 přináší to nejlepší z premiérového ročníku, ale také spoustu novinek. Mezi ně patří zcela nové etapy v nových lokalitách s ještě atraktivnějšími tratěmi,“ říká Jan Dvořák, ředitel závodu Masiv MTB Stage Race. „Aktuálně pracujeme na konkrétní podobně jednotlivých tras, a kritérium je jediné: atraktivita pro závodnické dvojice. Zároveň se snažíme trasy ale koncipovat tak, aby start a cíl byly na stejném místě, a vyšli jsme tak vstříc i závodníkům, kteří jedou po vlastní ose.“

Stejně jako v roce 2017 se pojedou čtyři etapy, tentokrát tři z nich bude hostit severozápadní část republiky a finále se odehraje na jihu Čech, na Šumavě. První etapa se pojede ve středu 12. září na východ od Teplic a nese název Krušnohorská bouře, podle známého vrchu Bouřňák okolo nějž se pojede. O den později se startovní pole utká při Kadaňské královské jízdě, kterou bude hostit okolí Kadaně, někdejšího královského města.

Páteční nejkratší etapa odstartuje z centra Karlových Varů, a protože se jmenuje Karlovarská výzva, závodníky nečeká lázeňská pohoda s termálními prameny a oplatkou v ruce, ale nadupaná trasa s masivními 1300 výškovými metry.

Velké finále pak přinese v sobotu 15. září Šumavské zúčtování se zázemím u Nýrska.

Etapy Masiv 2018 (čísla jsou přibližná)

  • etapa, 12. září: Krušnohorská bouře (cca 60 km, +1 700 m)
  • etapa, 13. září: Kadaňská královská jízda (cca 70 km, +2 100 m)
  • etapa, 14. září: Karlovarská výzva (cca 40 km, +1 300 m)
  • etapa, 15. září: Šumavské zúčtování (cca 60 km, +2 200 m)

Vlakem na další start

Spolu se svým parťákem se budete po každé etapě přesouvat na další štaci speciálně vypravenou vlakovou soupravou. Každý z vás bude mít ve vlaku své stálé místo. Navíc je tu možnost spaní v lůžkovém či lehátkovém voze ve vlastním kupé. Součástí vlakové soupravy jsou pak ještě dva společenské vozy, kde vždy bude probíhat briefing na další etapy. Kromě toho si tu budete moct koupit alko i nealko nápoje.

Pozor ale! Cestování vlakem není povinností každého závodníka. Mezi etapami se můžete přepravovat vlastním autem, stejně jako můžete využít ubytování v partnerských hotelech, pokud zatoužíte po větším pohodlí, nebo je tu i možnost zařídit se kompletně po svém a koupit si jen základní startovné = dopravu a ubytování si pak řešíte sami.

Foto Yan Renelt